Milí čitatelia/čitateľky,


vítam vás na mojom blogu s názvom Tak ako v knižnici – Magazín inšpirácií. 

Srdečne vás pozývam nazrieť do obývačky inšpirácií, kde verím, 

že si každý nájde to svoje. 

Ale, aby sme začali pekne od začiatku. 


Moje meno je Petra Záškvarová. 

Pracujem v korporáte, som študentka španielčiny, cestovateľka, milovníčka podcastov, kníh, mexickej kuchyne, chai latté a úsmevu na tvári. 

Zamilovala som si škandinávsku organizovanosť v kombinácii 

so španielskou mañanou 🙂

V dnešnej dobe počujeme z každej strany skloňovanie slovíčok dokonalý, dokonalosť, produktivita, time management a mnoho ďalších, ktoré chcú ľudom naznačiť, že deň má 48 hodín a majú stihnúť 36 vecí, najlepšie naraz. 

Bola som taká istá a keď som v práci v pondelok ráno povedala kolegyniam čo som robila počas víkendu, častokrát som dostala otázku ako to všetko stíham a koľko hodín má môj deň. 

Nebude to nijaké prekvapenie, ale rovnako ako ten váš, dvadsaťštyri.

Milujem svoj diárik, ktorý je takmer vždy plný rôznych akcií, stretnutí, ale aj povinností. Píšem takmer, pretože krok po kroku som sa naučila, aké dôležité je mať aj čas pre seba. Až keď som si vytvorila čas pre seba, zistila som čo ma skutočne napĺňa radosťou a zahŕňa šťastím. Mojou veľkou vášnou sú podcasty, som ich veľkou fanušíčkou či už z pohľadu verejného diania, motivácie alebo duševného zdravia. Keďže už takmer desať rokov spracovávam titulky k večerným správam pre nepočujúcich, keď prišli na svet podcasty, začala som premýšľať o tom, že by bolo zaujímavé preniesť túto audio formu do textovej verzie, aby mali zážitok z podcastov aj ľudia so sluchovým znevýhodnením. Postupom času som si nachádzala nové 

a nové témy, ktorým som chcela venovať svoju pozornosť. 

Tieto oblasti tém by som vám rada na pravidelnej báze prezentovala prostredníctvom blogu. 

Nájdite si pokojné miesto vo vašom dome, vezmite si so sebou teplý nápoj, zapáľte si voňavú sviečku a nechajte sa spomaliť a inšpirovať, ako sa v tomto uponáhľanom svete, ktorý brzdí jeho vlastná rýchlosť, dá nájsť kúsok času pre seba samých. 

Bude mi potešením, ak práve prostredníctvom tohto blogu nájdete inšpirácie, motiváciu i čas pre seba. 

 

S úsmevom, 

 

Petra

IMG-6490